O MNIE

Z dzieciństwa najbardziej pamiętam magnetofon szpulowy oraz Bitelsów, Stonsów, itp. puszczanych przez ojca. Potem przyszedł czas na pierwsze samodzielne wybory. Nie wiedzieć skąd w mojej duszy zaczął grać eklektyczny zestaw: Metallica, Redhoci, Depeche Mode, Mr. Bungle. Nie pozostawało mi nic innego jak rzucić rękawicę idolom. Początek lat dziewięćdziesiątych to pierwsza kapela – Repostor. Metal oczywiście :)

Tak wyglądały początki. Na gruzach Repostora, w 1993 r. powstał Guess Why, w pełni już oddający moją fascynację pozornie nieprzystającymi do siebie dźwiękami i rozwiązaniami. Po pięciu latach dołączyłem na kolejnych pięć do legendy polskiego metalu – Acid Drinkers. Pięć szalonych lat zasługujących na osobną opowieść... Czas, w którym zupełnie niepostrzeżenie zaczęło nabierać realne kształty coś, co w przyszłości miało okazać się moją pasją i profesją – produkcja nagrań. Wtedy były to płyty moich macierzystych kapel współtworzone z Jackiem Chraplakiem, ale z czasem miało się to zmienić.

Zasiane wcześniej ziarno zaczęło kiełkować i po odejściu z Acid Drinkers postanowiłem założyć własne studio nagraniowe. Z wyjściowym budżetem w wysokości 0 PLN byłem zmuszony podjąć dramatyczną decyzję o sprzedaży gitary, wzmacniacza i kolumny, moich dotychczasowych narzędzi w celu zakupu nowych – głośników do studia. Resztę się pożyczało. Kto wie, jak sprawy by się miały, gdyby nie pomoc Opalenickiego Domu Kultury i jego dyrektora, Andrzeja Trzeciaka, który udostępnił mi pomieszczenia na początki studia. 

Na mojej drodze zawodowej stanął jeszcze jeden ważny człowiek, o którym chcę wspomnieć - Jacek Miłaszewski.  Ten młodziak z nieszablonowym umysłem otworzył mi wiele szufladek w głowie i ochoczo dzielił się swoim entuzjazmem w tematyce dźwiękowej. Sporo razem przeszliśmy i dużo mu zawdzięczam. Wspieramy się do dziś.

To były wydarzenia i ludzie, którzy pozwolili mi nabrać wiatru w żagle i tak niech pozostanie jak najdłużej. 

Obecnie prowadzę Studio, zajmuję się przede wszystkim tzw. “produkowaniem nagrań”, ale także realizacją, czyli: nagraniami, montażem, miksowaniem, masterowaniem oraz decyzjami o kształcie nagrań.

Sugeruję, podpowiadam, udzielam rad i spoglądam chłodnym okiem na kompozycje wykonawcy.

Mimo że przez dużą część ludzi jestem często kojarzony z zespołem Acid Drinkers i z tzw. “muzyką metalową” nie znaczy to, że Perlazza Studio ogranicza się do produkowania tylko takiego rodzaju muzyki. Z chęcią nagrywam każdą dobrą muzykę, którą grają ludzie chcący mi zaufać w kwestii produkcyjnej i nie tylko - do czego zachęcam.

Dla chętnych:

- TUTAJ wywiad ze mną dla kvlt.pl 

- TUTAJ wywiad ze mną na youtube 

- TUTAJ podcast ze mną w Druga Wersja

ALBUMY Z MOIM UDZIAŁEM

GUESS WHY
Coffee time
1998

GUESS WHY
Road to the Horizon
2001

GUESS WHY
The Plan of Escape
2004

ACID DRINKERS
Amazing Atomic Activity
1999

ACID DRINKERS
Broken head
2000

ACID DRINKERS
Acidofilia
2002

Strona wykorzystuje pliki ciasteczek. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.